ambulance bed bolt briefcase calendar chain chevron-left chevron-right clock-o commenting-o commenting comments diamond envelope-o envelope facebook feed flask globe group heart-o heart heartbeat hospital-o instagram leaf map-marker medkit phone quote-left quote-right skype star-o star tint trophy twitter user-md user youtube

Praca PsychodietetykaNa czym polega praca psychodietetyka

System odżywiania to skomplikowany mechanizm, który kształtujemy przez całe nasze życie. Wpływa na niego wiele czynników fizjologicznych oraz społecznych. Bardzo duże znaczenia ma okres dorastania, w którym kształtuje się swoje poglądy i osobowość. Warzywa lody

To najczęściej w tym czasie pojawia się multum czynników, które wpływają na nasze późniejsze zachowania i funkcjonowanie emocjonalne i mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania takich jak jedzenie kompulsywne, anoreksja i bulimia.

Wśród czynników, mających szczególny wpływ na rozwój zaburzeń odżywiania, znajdują się między innymi: relacje rodzinne, kulturowe (w szczególności media hołdujące wizerunkowi szczupłego ciała), zbyt wygórowane oczekiwania nakładane przez społeczeństwo i przez nas samych.

Dobry psychodietetyk, to osoba posiadająca wiedzę, wykształcenie i doświadczenie tak w zakresie dietetyki jak i psychoterapii. Profesjonalista w tym przedmiocie diagnozuje przyczyny zaburzeń odżywiania oraz prowadzi terapię mającą na celu zmianę postrzegania obrazu własnego ciała i własnej osobowości. Jego rolą jest również propagowanie zdrowego trybu życia oraz dostarczanie wiedzy na temat właściwego komponowania posiłków.